Шкільні підручники, які легко читати

Очевидним фактом є те, що шкільні підручники є дуже різними, проте всі вони друкуються відповідно до певних правил. Відповідність до таких вимог необхідна для полегшення процесу зорового сприйняття інформації, яку повинен засвоїти учень.

В першу чергу, правила накладаються на матеріали для книжок. Їх мають друкувати на високої якості білому папері з гладенькою поверхнею, рекомендують друкарський (№1 і №2) і офсетний папір, який не просвічується і не є глянцевим. Забороняється використання газетного паперу. Обкладинки підручників виробляють з міцних матеріалів, що мінімально забруднюються. Скріплення підручників повинне бути нитковим. Вага одного підручника за вимогами має становити не більше 300 г.

Шрифт підручника повинен бути простим і відповідним до віку учнів. Розміри шрифту розраховують таким чином, щоб забезпечити комфортне читання без напруження очей на відстані 30-40 см. Наприклад, у букварях радять використовувати букви висотою 6-8 мм для чіткого бачення кожного їхнього елементу. Це має велике  значення, коли дитина ще тільки вчиться читати. Згодом висота букв зменшується, але в жодному разі не має бути меншою за 1,5 мм.

Також для зручності читання немалу роль відіграє відстань між символами. Так, між буквами має бути не менше 1-1,5 мм, а слова розділяються пробілами довжиною 4-5 мм. Рядки мають бути розділені не менше як на 3 мм. Такі розміри проміжків створюють оптимальне середовище для відбивання світла і, як наслідок, підвищення контрастності.

Має значення і насичення тексту ілюстраціями. З одного боку, вони додають у матеріал живості, роблять його більш наочним, проте при перенасиченні тексту ілюстраціями читання ускладнюється. Ілюстрації мають бути привабливими для учнів, зацікавлювати їх, але в той же час не повинні бути перевантаженими незначними деталями, щоб не відвертати уваги від теми тексту. Ілюстрації зоображають у світлих, ненасичених тонах. Біля ілюстрацій необхідно робити оптимальних розмірів відступи, щоб малюнок не зливався з буквами, не затрудняв їх читання і в той же час не був розміщений занадто далеко від тексту.

Загалом, підручники прищеплюють дитині не лише любов до навчання, а і до книги в цілому. Букварі та підручники для молодших класів показують, що читання є цікавим і йому варто приділяти час. Хороші якісні шкільні книги мають бути доступними у кожному класі. Саме для цього докладає зусиль компанія Ukrbook, яка займається оптовим продажем підручників та інших навчальних друкованих видань. Запрошуємо розглянути асортимент таких чудових і корисних книжок.